7.C – květen 2022

7.C se v květnu zúčastnila workshopu s názvem Finanční gramotnost. V průběhu workshopu se žáci dověděli hodně nových informací o bankovkách. Které ochranní prvky na bankovkách najdou a jak snadno poznají, zda jde či nejde o padělek. V následující části žáci živě diskutovali o domácích rozpočtech a jakým způsobem je možné je připravit. Jak můžou sami pomocí rodičům s úsporami nebo připravit si svoje vlastní rozpočty z úspor a kapesného. Dozvěděli se o aplikaci Spendee, která jim pomůže s hlídáním svých útrat, šetřením případně investováním. V jedné z dalších částí se pokusili skupiny žáků chovat jako vlastníci firmy a spočítat nejnižší cenu výrobku. Skupina, která připravila rozpočet na výrobek s nejnižšími náklady, dostala malou odměnu. Žákům se workshop hodně líbil a odnesli si z něj spoustu užitečných informací pro svůj život. Na druhém videu je třída v keramické dílně, kde v hodinách VV vyráběla domečky. Výrobky půjdou na první vypálení do pece a následně je budou žáci malovat. Pak bude následovat konečný výpal. Pro některé žáky to byla první zkušenost s hlínou a začátky to opravdu nebyly jednoduché. O to více radosti bude až se výrobky provedou. Nechte se překvapit.