8.C – březen 2024

Březen byl pro třídu 8.C měsícem plným rozmanitých a vzrušujících aktivit, které přispěly k obohacení školního života a rozvoji různých dovedností našich žáků. Níže uvádím přehled klíčových událostí a aktivit, které jsme v tomto měsíci realizovali. 1. Barevný Týden V týdnu od 18. do 22. března jsme se zapojili do Barevného týdne, který byl zaměřen na podporu třídní soudržnosti a zpestření školního života. Každý den jsme přišli do školy v oblečení příslušné barvy: modré pondělí, šedé úterý, červená středa, zelený čtvrtek a žlutý pátek. Někteří z nás se aktivně zapojili a tímto způsobem jsme společně oslavili různé barvy a jejich symboliku. 2. Sportovní soutěž Atletický čtyřboj V úterý 19. března se několik našich žáků zúčastnilo sportovní soutěže Atletický čtyřboj, která se konala v Kladně. Soutěž zahrnovala čtyři atletické disciplíny, ve kterých naši reprezentanti prokázali své sportovní dovednosti a týmového ducha. Tato soutěž byla skvělou příležitostí k podpoře sportovního nadšení a spolupráce mezi žáky. 3. Sběr drobného elektra Tato akce byla zaměřena na podporu ekologického myšlení a zodpovědného přístupu k recyklaci. Žáci přinesli nepoužívané a nefunkční drobné elektronické zařízení. Akce přispěla k posílení povědomí o důležitosti recyklace a ochrany životního prostředí. 4. Změna rozvrhu třídy V průběhu měsíce března došlo také ke změně rozvrhu třídy. 5. Matematická soutěž Klokan Dne 21. března proběhla matematická soutěž Klokan, které se zúčastnili naši žáci. Tato soutěž byla skvělou příležitostí k rozvoji matematického myšlení a logického uvažování. Žáci řešili různé matematické úkoly a prokázali své znalosti a dovednosti. 6. Ekologická akce Ukliďme svět V pátek 22. března jsme se zapojili do ekologické akce Ukliďme Svět. Společně jsme vyrazili do okolí školy a uklidili veřejné prostranství. Tato akce měla za cíl nejen zlepšit naše životní prostředí, ale také posílit smysl pro komunitu a zodpovědnost. Žáci pracovali s nadšením a výsledkem byla čistší a příjemnější lokalita.