4.C – duben 2024

Přehled učiva: ČJ - koncovky podstatných jmen rodu mužského ( vzory), dílny čtení, čtení s porozuměním - Den Země. M - vztahy mezi čísly, slovní úlohy, konstrukce čtverce, obvod čtverce, převody jednotek. AJ - téma: Můj dům, Můj byt, Ve městě - nová slovíčka, dialogy, poslech a porozumění textu, vazba there is/are. Test ze 6.lekce. Vl - Gotika, doba husitská, Jan Hus - referát, lesnictví v ČR, nerostné suroviny a průmysl. HV - hudební styly a žánry, vokální činnost. Akce: 4.4. - Hra Bludiště - navštívili jsme místní knihovnu. Paní lektorka z nakladatelství THOVT měla již tradičně pro děti připraveny aktivity, ve kterých procvičily porozumění textu, vyhledávání informací a spolupráci. 24.4. - Primární prevence: Dopravní výchova. Tentokrát jsme vyjeli mimo školu na dopravní hřiště v Kladně. Zde si žáci vyzkoušeli jízdu na kole na silnici. Zopakovali si dopravní značky, kde je nutno dávat přednost v dopravě a dopravního provozu se účastnili i jako chodci. Na základě vyhodnocení testu někteří získali "řidičák" cyklisty. Všichni obdrželi věcnou cenu - reflexní pásku. 30.4. - Čarodějnické učení - vyrazili jsme se učit ven - stanoviště s úkoly, které zahrnovaly matematiku (slovní úlohy, šifrované příklady), český jazyk ( doplnění interpunkčních znamének, slovních druhů). Děti pracovaly většinou ve skupinkách, kdo chtěl, pracoval samostatně. Rychle nám to venku uteklo.