5.C – duben 2024

V dubnu se za den i devět druhů počasí sejde. No tak schválně. Zkusili jste počítat? Počasí bylo rozmanité, ale 9 druhů za den jsme fakt nenapočítali. Počasí má na naši chuť do práce velký vliv, ale nechceme se vymlouvat. Práci za nás nikdo neudělá. To už víme. A tak tedy posuďte, co jsme zvládli. Celý duben jsme pokračovali v práci na projektech, protože jsme se dohodli, že se zúčastníme projektové olympiády Ukaž, co dokážeš. Téma jsme si mohli zvolit sami, jedinou podmínkou bylo najít vztah tématu k učivu jednotlivých předmětů. Taktéž jsme si mohli zvolit, zda budeme pracovat individuálně, či ve skupině. Vzniklo tedy 6 projektů skupinových a jeden individuální. 24. 4. nás čekalo třídní a zároveň školní kolo. V porotě zasedly p. učitelka třídní, p. asistentka a přišly se na nás podívat i p. zástupkyně i p. ředitelka. Vše jsme zvládli. Prezentace byly na úrovni. Jen může zvítězit pouze jeden projekt. Byl vybrán projekt s názvem Walt Disney zpracovatelů Séby, Janka a Edy. Výborné však byly i projekty ostatních. Posuďte další témata. Amazonie, Vesmír – sluneční soustava, Boeing 737, Ohrožené druhy zvířat, Ford Mustang, Hudba romantismu. Někteří z nás se intenzivně připravovali na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia. Je to náročné, a tak jim budeme moc držet palce, aby jejich snaha byla oceněna tím nejlepším způsobem – přijetím. DRŽTE SE. No a protože se blíží konec školního roku, snažíme se nasbírat co nejpříznivější hodnocení. 16. 4. se uskutečnila třídní schůzka pro rodiče – doufáme, že byli rodiče spokojeni, ale důležité je, jak to cítíme sami a co vlastně chceme. JE TO JEN NA NÁS. Za jakoukoli podporu patří všem velké DĚKUJEME. 29. 4. jsme navštívili městskou knihovnu, kde na nás čekala paní lektorka z nakladatelství Thovt, soutěžili jsme v týmech, obsahem bylo vyhledávání informací v textu a téma hry bylo Stromy aneb poznej svět pod kartami. Ve výuce jsme se věnovali: Čeština – zájmena, číslovky, slovesa zleva zprava, shora i zdola Matematika – převody jednotek délky, hmotnosti, času a objemu, obsahu, slovní úlohy, obvod a obsah čtverce a obdélníka, Angličtina – proběhlo Učení naruby, za vedení hodiny děkujeme Kubovi a Jankovi, zvládli jsme témata time, school clubs, storytellers, parts of the house, furniture, prepositions of place, present simple, Vlastivěda – život lidí mezi válkami, 2. sv. válka, oblasti Evropy a sousední státy ČR Tak to je pro tento měsíc vše. Mějte se hezky, myslete na nás a buďte na sebe milí:-)