8.C- duben 2024

1. Sportovní Soutěž Gsport Cup Ve čtvrtek 4. dubna proběhla sportovní soutěž Gsport Cup, kde se mezi sebou utkalo osm družstev ze škol ZŠ Unhošť, ZŠ Hřebeč, ZŠ Kamenné Žehrovice, tři školy z Říčan, ZŠ Slaný a Sportovní gymnázium Kladno. Soutěžilo se ve dvou disciplínách: florbalu a gamingovém turnaji na Playstationech. Naše družstvo žáků zazářilo a získalo 1. místo. Tento úspěch byl výsledkem skvělé týmové práce a nadšení pro sport i technologické hry, a přinesl hrdost celé naší škole. 2. Třídní Schůzky V polovině dubna proběhly tradiční třídní schůzky, kde rodiče měli možnost získat aktuální informace o prospěchu a chování svých dětí. Diskutovali jsme o úspěších i výzvách, kterým žáci čelí, a hledali společně způsoby, jak je podpořit v jejich dalším rozvoji. Třídní schůzky přispěly k posílení komunikace mezi školou a rodinou a umožnily rodičům aktivně se zapojit do vzdělávacího procesu. 3. Jarní Swap v Sokolovně Školní parlament zorganizoval jarní swap, který se konal v sokolovně. Tato akce byla zaměřena na výměnu oblečení, knih, hraček a dalších věcí mezi žáky a jejich rodinami. Swap podpořil myšlenku recyklace a udržitelnosti, a zároveň poskytl příležitost k setkání a posílení komunitních vazeb. Akce byla velmi úspěšná a setkala se s pozitivním ohlasem. 4. Cambridgeské Zkoušky Nanečisto Dále proběhly cambridgeské zkoušky nanečisto v rámci programu Mousee. Žáci měli možnost si vyzkoušet formát těchto mezinárodně uznávaných zkoušek a připravit se na ně v reálném prostředí. Tento zážitek pomohl žákům získat sebevědomí a zjistit, na jaké úrovni jsou jejich jazykové dovednosti. Zkoušky nanečisto byly důležitou přípravou na budoucí jazykové výzvy a přispěly k jejich akademickému růstu.