Den s rybářem

Šesťáci se v rámci předmětu přírodopis věnovali ekosystému rybník. Aby výuka proběhla nejen teoreticky, připravili pro ně vyučující společně se zástupcem z Českého svazu rybářů Tadeášem Helebrantem projektový Den s rybářem. Rybáři žáky provedli podstatou chovu ryb. Dozvěděli se nejen o stavbě těla, ale také o životních podmínkách. Například jaký kyslíkový poměr ryby potřebují pro přežití, jak je správně dokrmovat, aby netrpěl celý ekosystém. Na vlastní oči pozorovali vylovené ryby i plankton. A na co nestačily oči, posloužily mikroskopy, se kterými šesťáci zdárně pracovali. Všechny děti si také prošly stezku plnou úkolů a poznávání. Projektový den se opravdu vydařil a my velmi děkujeme ČRS a Tadeášovi za jeho nadšené průvodcovství :)