1.A – květen 2024

Květen byl velice bohatý na akce, které jsme kromě učení zvládli. Hned na začátku měsíce jsme se jako každoročně zapojili do akce „Ukliďme Česko!“ Uklidili jsme okolí naší školy a odpadků opět nebylo málo. Tatínek žáka 1.B si pro nás připravil poutavé vyprávění o lese a práci myslivce, včetně spousty ukázek. Také nás čekalo druhé setkání s naší patronátní třídou. Tentokrát jsme strávili dopoledne na kynologickém cvičišti, kde jsme sportovali, viděli ukázku výcviku psa a opekli si přinesené buřtíky. Paní z nakladatelství THOVT, za kterou jsme šli do knihovny, si připravila program na procvičení čtenářské gramotnosti a práci s knihou. Při akci „Velcí učí malé“ si pro nás připravily hodinu matematiky dvě starší spolužačky z 8.ročníku. Bylo to velice zábavné. Mimo tyto akce jsme zvládali i učivo ročníku, ať už zábavnou nebo standardní formou. V hodině Prvouky jsme pracovali s kalendářem a dokonce jsme si vyrobili i svůj kalendář na roční období. Na budově byly opět tablety, tak jsme je využili k procvičování učiva. To je hned větší zábava. V pracovních činnostech jsme stavěli ze stavebnice Seva. V českém jazyce jsme četli pohádku „O řepě“ a zbyl nám čas si vyrobit vlastní loutky a pohádku si zahrát. A teď už jdeme do finále a moc se těšíme na školu v přírodě.