1.B – květen 2024

Začátkem měsíce května jsme se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko. Cílem bylo pouklidit nepořádek v našem okolí a zlepšit životní prostředí. V pátek 10. května jsme si užili zajímavé dopoledne. Velké poděkování patří tatínkovi našeho spolužáka Lukáše, který je myslivec. Z jeho vyprávění jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o zvířatech žijících v lese a díky rekvizitám jsme získali představu o tom, jak skutečně vypadají. V pondělí 13. května jsme v rámci patronátu tříd měli Hry bez hranic věku. S kamarády z 5.B a 9.B jsme vytvořili věkově namíchaná družstva a pustili se do plnění různých úkolů. Všichni jsme vše zvládli a my nejmladší si užili spolupráci se staršími kamarády. V pátek 17. května jsme navštívili knihovnu, kde nás čekalo dobrodružství za zvířátky pod vedením paní Sedlákové z nakladatelství Thovt. Nejprve jsme vymýšleli slova od daného písmene, potom pozorně naslouchali a sestavovali příběh a nakonec si zahráli písmenkové zvířecí pexeso. V pondělí 20. května jsme se s kamarády z 1.C vypravili do Prahy k hasičům, kde jsme byli seznámeni s náplní práce hasiče. Následně jsme si prohlédli prostory hasičské zbrojnice a veškerý vozový park - cisterny, hasičské auto s výsuvným žebříkem i plošinou a sanitku. Pod odborným dohledem jsme si vyzkoušeli hašení fiktivního požáru. Během akce jsme měli mimořádný zážitek – stali jsme se svědky opravdového výjezdu hasičů k zásahu. V pátek 24. května proběhla na naší škole akce Velcí učí malé. K nám do třídy zavítaly kamarádky z 8.B - Magda a Laura. Pod jejich vedením jsme si zasoutěžili, vyluštili početní křížovku a zahráli si hry s pohádkovými bytostmi.