2.C – květen 2024

Květen jsme zahájili akcí Ukliďme Česko. Rodiče nás vybavili odolnými rukavicemi a my jsme se s černými pytli vydali na úklid Unhoště. Nalezli jsme různé věci, mnozí nás se i podivovali, na co všechno narazili, a také nás tato akce přivedla k zamyšlení, jak se někteří lidé chovají ke svému okolí a přírodě obecně. I proto jsme se s chutí zapojili do sběru papíru, společnými silami jsme nasbírali přes 1000 kg. Navštívili jsme knihovnu, kde pro nás měla paní Sedláčková z nakladatelství Thovt připravený program – skládání slov a práce s knížkou. Zábavnou akcí bylo určitě „Velcí učí malé“, kdy si Tomáš Mráček z 9. B s námi vyzkoušel hodinu matematiky. Jako každoročně jsme se i tentokrát fotili s profesionálními fotografy a těšíme se na hezkou památku v podobě společné fotky. Významně jsme pokročili i ve výuce. V českém jazyce jsme se seznámili se slovními druhy, umíme poznat podstatná jména, slovesa, předložky a spojky. V matematice násobíme a dělíme. V prvouce se věnujeme tématu lidské tělo a velmi se nám povedla týmová práce věnovaná projektům o lidských smyslech. Konec měsíce nám pak přinesl exkurze na vojenské letiště Kbely a oslavu dne dětí. Letiště Kbely jsme mohli navštívit díky tatínkovi Domči Raszkové. Pracuje na letišti jako hasič a díky němu si děti mohly děti prohlédnout celé letiště a seznámit se s vojenskou leteckou i hasičskou technikou. Byl to opravdu skvělý zážitek. Den dětí kvůli nestálému a deštivému počasí bohužel nemohl tak, jak byl naplánovaný, přesto jsme si ho v uvolněné náladě užili. Nyní už vyhlížíme poslední měsíc školy a tolik očekávanou školu v přírodě.