4.C – květen 2024

Přehled učiva: ČJ - dokončena podstatná jména, opakování sloves (mluvnické kategorie), komunikační žánry: pozdrav, oslovení, omluva, prosba, vzkaz, přednes básně. M - milion - zápis čísel v desítkové soustavě, porovnávání, zaokrouhlování, pamětné a písemné početní operace, zlomky, obvod trojúhelníku. AJ - téma: Ve městě, Měsíce v roce - nová slovní zásoba, Vl - konec vlády Lucemburků, Jagellonci na českém trůnu, téma Služby, peníze a majetek, ochrana přírody. Přv - živočichové v okolí lidských obydlí. HV - instrumentální a vokální činnosti, hudební výrazové prostředky. Akce: 10.5. - Hrátky s hudbou - hudebně - pohybové aktivity v sokolovně pod vedením paní učitelky Husákové. 24.5. - Velcí učí malé - hodinu matematiky odučili dva chlapci z devátého ročníku. Měli připravené opakování zlomků, převody jednotek a také matematikou soutěž v aplikaci Kahoot. 30.5. - Patronát tříd - Cesta za pokladem - připravili jsme pro spolužáky z 8.C stanoviště, na kterých plnili různé úkoly (vědomostní, pohybové, pěvecké). Pokud byl úkol splněn, získali zašifrovanou indicii (Morseova abeceda). Po rozklíčování slov našli v suterénu budovy poklad, o který se s námi podělili. Následně jsme ještě vyrazili na louku k rybníku, kde jsme si společně zasportovali a zahráli si další hry (fotbal, skákání přes gumu, švihadlo, schovka a další). Akce byla velmi zdařilá.