5.A – květen 2024

V tomto měsíci jsme ve všech předmětech dokončovali probírání nového učiva. S naší patronátní třídou 1.A jsme v měsíci květnu prožili krásné sportovní dopoledne na kynologickém cvičišti. Měli jsme pro prvňáky připravené soutěže, opekli jsme si buřty a mohli jsme se také podívat na výcvik psů. Projekt s názvem Zdravá svačina jsme zakončili výrobou zeleninových a ovocných salátů. V rámci hudební výchovy jsme se zúčastnili pořadu k výročí významných hudebních osobností – Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Ve výtvarné výchově se žáci seznámili s novou výtvarnou technikou Pixel art. Jedná se o uměleckou techniku, která využívá malých kostiček zvaných pixely k vytvoření obrazu.  Tyto čtverečky pečlivě umístěné vedle sebe vytváření dohromady velmi detailní a realistické obrázky. Umělci tuto techniku používají při tvorbě webových bannerů, avatarů či ikon. Historie pixel artu je neodmyslitelně spjata s vývojem počítačových her a grafiky.