5.C – květen 2024

Držte si klobouky, jedeme z kopce…. Opravdu. Blížíme se k cílové pásce. A to nás žene vpřed. V květnu jsme se intenzivně věnovali získávání kompetencí, které bychom měli mít v závěru prvního stupně základní školy, tedy po dokončení 5. ročníku. Z akcí proběhl sběr papíru, kde se vítězkou za naši třídu stala Lucka – Lucinko, děkujeme. 10. 5. jsme společně s ostatními spolužáky z ročníku oslavili Rok české hudby. Hudebními aktivitami bychom určitě potěšili naše přední skladatele A. Dvořáka a B. Smetanu. Po nás se na chvíli stali Tondou a Béďou a podle p. učitelky by na nás byli pyšní, že si umíme s hudbou hrát. 15. 5. jsme se fotili. Pro některé to bylo přemáhání, ale někteří se vyloženě těšili:-) 17. 5. se uskutečnily přijímací zkoušky do třídy s rozšířenou výukou matematiky, moc se nám nechtělo, ale přesto to někteří zkusili, takže obdivujeme jejich odhodlání a držíme palce:-) 22. 5. se konal patronát s 1.C. Setkali jsme se nejen s mladšími spolužáky, kteří byli velice milí a vstřícní, vůbec se nás nebáli a naopak nám pořád něco sdělovali, ale i s úžasnou paní učitelkou M. Fišerovou, která byla naší třídní v 1. a 2. ročníku. Napsala o naší návštěvě: Dnes jsme měli v rámci patronátu tříd zábavnou hodinu hudební výchovy, kterou si pro nás připravili žáci 5.C ve spolupráci s třídní učitelkou a asistentkou pedagoga. Moc jsme si to užili, bylo to naučné, zábavné a ještě doplněné o malé divadelní představení z opery Carmen. A jakému učivu jsme se věnovali: Čeština – úplně stejně jako loni, jen trochu více do hloubky - dokončili jsme učivo o slovesech, napsali opakovací práci – jak jinak:-), pak jsme se věnovali větě jednoduché a souvětí, učili jsme se vyhledávat základní skladební dvojici – podmět a přísudek, jejich druhy Matematika – měli jsme více hodin geometrie, počítali jsme obvody trojúhelníků, čtverců a obdélníků, samozřejmě i ve slovních úlohách, a pak nová látka – obsahy, převody jednotek – pamatujete na ary a hektary, vy asi ano, ale my dost valili oči:-), také jsme počítali aritmetické průměry a pracovali s daty, která jsme zapisovali do grafů Angličtina – pořád se zdokonalujeme v mluvení, čtení, psaní, porozumění, procvičujeme tentokrát na tématech chores, bad habits Vlastivěda – prezentace vybraných států EU, novodobé dějiny No a teď už jdeme balit, protože nás čeká škola v přírodě. Těšíme se moc, snad vyjde i počasí. Dáme Vám vědě, jak jsme se měli.