8.B- květen 2024

V úterý 7.5. jsme v rámci dobrého skutku navštívili Domov seniorů v Unhošti, kde jsme si v jídelně zahráli s babičkami společenské hry. Nejvíce je bavila hra Člověče, nezlob se, ale zahráli jsme si i pexeso, spojovačky a karty. Myslíme si, že jsme je svou přítomností potěšili. My jsme měli naopak dobrý pocit z toho, že jsme jim zpříjemnili deštivé dopoledne. Ve čtvrtek 9.5. se konal Pohár rozhlasu, kde nás reprezentovaly Simča, Dominika a Nelly. Družstvo žáků z naší školy obsadilo 5. místo. V pátek 17.5. jsme absolvovali exkurzi do ČNB v Praze na téma Lidé a peníze. Po zhlédnutí krátkého videa o historii ČNB jsme navštívili expozici Lidé a peníze, kterou nás provázela odborná pracovnice banky. Výklad byl velmi zajímavý. Při sběru papíru jsme celkem odevzdali 591 kg papíru. Při akci Velcí učí malé si Laura s Majdou vyzkoušely roli učitelek. Procvičovaly s žáky 1.B sčítání a odčítání do 20. Učení je bavilo. V pátek 24.5. si pro nás paní Peremská připravila zajímavou přednášku na téma Každodennosti v 19. století. V hodině chemie jsme si při laboratorní práci vyzkoušeli měření pH pomocí pH papírku a indikátoru. Poslední akcí tohoto měsíce byl 28.5.celodenní zájezd do Drážďan a Moritzburgu. I když pršelo, výlet se všem líbil. Dětský den 31.5. byl kvůli deštivému počasí zrušen.