8.C- květen 2024

1. Celodenní exkurze na výstavu Space Mission do Brna Ve čtvrtek 2. května jsme se vydali na celodenní exkurzi na výstavu Space Mission do Brna. Tato výstava nám poskytla jedinečnou příležitost dozvědět se více o vesmíru, kosmických misích a nejnovějších technologických inovacích v oblasti astronautiky. Žáci měli možnost zhlédnout interaktivní exponáty, simulátory a prezentace, které jim přiblížily fascinující svět kosmonautiky. Exkurze byla velmi inspirativní a obohatila naše znalosti o vesmíru. 2. Sběr papíru Ve dnech 21. až 23. května proběhla akce sběr papíru, do které se zapojili žáci, rodiče a učitelé. Tato ekologická aktivita měla za cíl podpořit recyklaci a zvýšit povědomí o významu udržitelného přístupu k životnímu prostředí. Během těchto tří dnů jsme nasbírali značné množství papíru, což přispělo k ochraně našich lesů a přírodních zdrojů. 3. Focení tříd a jednotlivců V květnu také proběhlo tradiční focení tříd a jednotlivců. 4. Společná akce se žáky 4.C V rámci patronátu tříd jsme uspořádali společnou akci se žáky 4.C. Tento den byl plný her, soutěží a společných aktivit, které pomohly posílit vztahy mezi mladšími a staršími žáky. Společně jsme strávili příjemný čas a vytvořili přátelské vazby, které přispívají k pozitivní atmosféře ve škole. 5. Dobrodružně interaktivní procházka Prahou Na Den dětí jsme zorganizovali dobrodružně interaktivní procházku Prahou. Žáci se rozdělili do skupin a za použití mapy.cz a GPX souřadnic se vydali na cestu z Pohořelce až na Staroměstské náměstí. Tato aktivita nejenže rozvíjela jejich orientační schopnosti a týmovou spolupráci, ale také jim umožnila prozkoumat krásy Prahy a dozvědět se více o historii a významných památkách tohoto města.