1.C – červen 2024

Tak nám ten školní rok zase uběhl jako voda v potoce a přiblížily se nám prázdniny. Čekalo nás ještě mnoho práce, abychom úspěšně zakončili první třídu, ale také jsme si užili spoustu zábavy. Ve čtvrtek 6. června jsme viděli ukázku výcviku loveckých psů, kteří svého pána opravdu poslouchali na slovo. Na školní výlet jsme vyrazili ve středu 12. června do Šestajovic u Prahy, kde jsme si ve firmě Rodas vyzkoušeli voňavou práci, naplnili jsme si lahvičky relaxační solí do koupele a vykrojili si malé mýdlo různých tvarů. Ve druhé části exkurze jsme zavítali do čokoládovny, kde jsme si vyrobili a nazdobili vlastní čokoládu. Poslední školní týden byl nabitý mnoha akcemi. V pondělí 24. června proběhlo v unhošťském muzeu slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Počasí se vydařilo, a tak mohli všichni naši nejbližší ocenit, jak jsme se naučili všechny básničky a jak zdatní jsme čtenáři. V úterý jsme se zúčastnili naučného programu „Bezpečný pes“, jehož cílem bylo naučit žáky, jak předcházet nebezpečí při setkání s neznámými psy. Největším zážitkem pro děti ale byla možnost pejsky si pod odborným dohledem pohladit. Ve středu 26. června jsme si užili bubnování v rytmech afrických domorodců a čtvrtek byl naplněný procházkou do přírody, která byla zakončena sladkou osvěžující odměnou. Ve čtvrtek po návratu z vycházky na nás čekal „Pravěk“. Seznámili jsme se a mohli si i vyzkoušet, jak se dříve mlelo obilí, jaké nástroje pravěcí lidé používali a z jakých byly materiálů, snažili jsme se ulovit pravěkého nosorožce a vyzkoušeli jsme si krájet zeleninu a ovoce nožem s čepelí z kamene. Páteční den byl zakončením celého školního roku se slavnostním rozdáním vysvědčením.