Hlavní změny v organizaci přijímacích zkoušek na střední školy

• Ve školním roce 2020/2021 nebude u dotčených 4letých maturitních oborů povinnou součástí přijímacího řízení konání jednotné přijímací zkoušky.
  • Jednotná přijímací zkouška může být nahrazena školní zkouškou.
  • Školní zkoušku lze organizovat distanční formou.
  • Vysvědčení za 2. pololetí šk. r. 2019/2020 nebude zahrnuto do kritérií pro přijetí ke studiu na střední škole. Mohou však být posuzována vysvědčení i z nižších ročníků.
  • Období pro konání talentových zkoušek bylo významně prodlouženo.
  • Přijímací zkoušky se nemusejí konat v případě, kdy škola obdrží počet přihlášek ke studiu do konkrétního oboru, který nepřevýší plánovaný počet přijímaných. Následně může ředitel školy rozhodnout, zda zkoušky uplatní, nebo se vůbec konat nebudou a o přijetí ke studiu se bude rozhodovat na základě jiných kritérií. Tuto možnost si škola musí vyhradit v kritériích pro přijetí, která budou dostupná na webu školy do 31. ledna. Rozhodnutí o nekonání přijímaček škola zveřejnění na školním webu nejpozději do 8. března.