Měsíc březen byl ve znamení INTERNETOVÉ BEZPEČNOSTI a žáci se s touto tématikou setkali několikrát. V úterý 9.3. se zúčastnili workshopu o kybernásilí, kde si s lektorkami povídali o internetu a bezpečnosti, respektu k sobě a druhým v online prostoru, o stereotypech a diskriminaci a také o tom, jak pomoci někomu, kdo byl obětí kyberšikany. Workshop se dětem moc líbil a ujasnili si, na co si mají v kyberprostoru dávat pozor.
Dále se bezpečnosti na internetu věnovali žáci v online hodině předmětu Výchova k občanství. Student pedagogické fakulty pan Pištěk si pro žáky připravil poutavou prezentaci s konkrétními ukázkami nástrah internetu. Obsahovala mimo jiné informace o bezpečném heslu, virech a antivirech, hoaxech, chránění soukromí, kam se obrátit o pomoc a odkazy na výuková videa. Základní pravidlo znělo: Internet není sám o sobě zlý. O tom, jaký bude, rozhodujeme my všichni – jeho uživatelé. Ukázky prezentace naleznete v galerii.
Hodiny Anglického jazyka byly v březnu rovněž obohaceny o neobvyklou návštěvu. Dvě paní průvodkyně žáky virtuálně provedly Prahou, Kutnou Horou a Českým Krumlovem – památkami zapsanými na seznam světového dědictví UNESCO. Prezentace byly vedeny v angličtině a na závěr čekal všechny vědomostní kvíz na jedničky. Ve výtvarné výchově uplatnili někteří žáci svoji fantazii v tématice vesmíru, jiní se pustili do aktuálních Velikonoc.
Třídnickou hodinu jsme věnovali shrnutí internetové bezpečnosti, informacím ze zasedání Žákovského parlamentu a diskuzí o tablu.