1.B – červen 2024

A je to tady. Měsíc červen je u konce a nás čekají letní prázdniny. Všichni jsme zvládli učivo 1. ročníku, získali mnoho nových kamarádů a zažili spoustu dobrodružství. A co jsme během měsíce prožili? Ve čtvrtek 7. června jsme měli úžasnou příležitost setkat se s panem Ondřichem a jeho třemi cvičenými border teriéry. Velice děkujeme nejen za krásné povídání, ale i ukázku výcviku. Ve středu 12. června jsme se s kamarády z 1.C vypravili do Šestajovic, konkrétně do firmy Rodas, kde nás čekalo mnoho zajímavých aktivit. Kromě výroby koupelové soli a mýdla jsme si zkusili i výrobu čokolády. Zažili jsme nejen den plný kreativity a praktických dovedností, ale i chvíle ve společnosti zvířat zdejší minifarmy. V pondělí 24. června nastal den s velkým D. Ve spolupráci s městskou knihovnou a muzea proběhlo naše „Pasování na čtenáře“. Recitovali jsme básně o písmenkách z abecedy, o měsících v roce a svým čtením jsme prokázali, že se z nás stali opravdoví čtenáři. I když jsme měli po celou dobu velkou trému, tento den jsme si užili. Moc děkujeme muzeu za poskytnutí zahrady, paní Chvojkové za provázení celým programem, skřítku počasníčkovi za slunečnou oblohu a rytířům za velikou podporu. V úterý 25. června jsme měli preventivní program "Bezpečný pes", během kterého jsme se naučili znát řeč psího těla, rozpoznat psí varovné signály a osvojili si techniky důležité pro ochranu části těla v případě útoku psa. Všichni jsme si mohli vyzkoušet, jak správně k pejskovi přistoupit a bezpečně se ho dotknout. Ve středu 26. června následovala akce „bubnování“. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o bubnech a zaposlouchali se do netradičních stylů hudby a zpěvu. Největším zážitkem bylo vytvoření hudební skupiny, ve které si každý z nás vyzkoušel hru na buben různé velikosti. Ve čtvrtek 27. června jsme se nejprve vypravili na vycházku se sladkou odměnou. Poté jsme cestovali v čase a vydali se do pravěku. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, prohlédli si pazourky, umleli mouku a vyzkoušeli si různé aktivity. Velké poděkování patří paní Štěpánové a panu Kruckému z muzea za skvěle připravený program. Poslední týden tohoto školního roku vyvrcholil v pátek 28. června. Paní učitelka nám rozdala krásná vysvědčení, odměny za celoroční práci a popřála nám nádherné prázdniny plné zážitků a nových kamarádů. My jí slíbili, že budeme na sebe dávat pozor, nezapomeneme číst, psát i počítat, ale hlavně zažijeme spoustu legrace. Přeji všem krásné prázdniny a hodně úspěchů v novém školním roce!