1.C – květen 2024

První květnový pátek jsme se společně s ostatními spolužáky naší školy zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko. Tak jako každý rok bylo naším cílem nebýt lhostejný k nepořádku a vytvářet si tak pozitivní vztah k životnímu prostředí. O týden později jsme navázali zajímavou besedou o přírodě, kdy nám tatínek – myslivec – kamaráda z 1.B vyprávěl o lese a jeho obyvatelích. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí a díky úžasným mysliveckým trofejím jsme získali představu o skutečném vzhledu lesních zvířat. V pátek 17. května jsme navštívili unhošťskou knihovnu, kde na nás čekal program Za zvířátky do knížek od nakladatelství Thovt. Děti si zábavnou formou procvičily poznávání písmen, vypravování děje podle obrázků a na závěr si užily soutěžní písmenkové pexeso. Hned v pondělí 20. května jsme se společně se třídou 1.B vypravili na exkurzi hasičské stanice Praha Petřiny, kterou pro nás zajistil tatínek naší spolužačky Natálky. Po úvodním povídání o bezpečnosti při prohlídce a ukázce vozového parku si mohli zájemci pod odborným dohledem vyzkoušet práci hasiče a pokusit se pomocí hadice a vody uhasit fiktivní požár. Na závěr nám záchranáři představili vybavení sanitky. Den se nám opravdu moc vyvedl a odnesli jsme si skvělé zážitky. V tomto týdnu si ještě pro nás v rámci patronátu tříd připravili žáci 5.C společně s paní učitelkou a s paní asistentkou netradiční hodinu hudební výchovy. Dozvěděli jsme se mimo jiné i to, kdo byl Bedřich Smetana a Antonín Dvořák a jaká byla jejich nejznámější díla, užili jsme si spoustu zábavy a na závěr nám starší spolužáci zahráli divadelní představení z opery Carmen. V pátek 24. května se uskutečnila na naší škole akce Velcí učí malé. Žákyně 9. ročníku si pro své mladší spolužáky připravily různé aktivity a vyzkoušely si tak roli učitele. I v květnu jsme se ale museli učit. A aby nám to šlo ještě lépe, vyrobili jsme si na prvouku výukovou pomůcku k určování ročních období a měsíců v roce. Nezapomněli jsme ani na naše maminky, kterým jsme k jejich svátku vyrobili přáníčko.