2.A – květen 2024

Květen jsme celá budova Komenského začaly akcí „Ukliďme Česko“. Zvolili jsme trasu kolem benzínky, směr Kyšice kolem Nového rybníka a Teras zpět ke škole. Odpadu jsme nasbírali opravdu mnoho a přispěli tak čistší Unhošti. 7. května jsme měli v rámci primární prevence program „Buď dobrý kamarád“. Již před dnem včel jsme se věnovali přípravám, tvořili jsme, pekli jsme medové perníčky a v samotný den včel (20.5.) jsme si prohlédli pomůcky včelaře a vytvořili flipbook se zajímavými informacemi. Ve středu 22.5. jsme navštívili knihovnu, kde nás čekalo společné čtení a zpracovávání úkolů z četby. V pátek „Velcí učili malé“. A závěr měsíce (den dětí) jsme si ve třídě užili spoustu deskových her. V českém jazyce jsme se učili o slovních druzích a kdy píšeme velká písmena. V matematice jsme násobili a dělili 2, 3 a 4. V prvouce jsme zjistili jak vypadá a funguje lidské tělo.