5.B – listopad 2021

Na začátku měsíce se zdálo, že výuka bude probíhat ve školních lavicích, ale bohužel uprostřed měsíce jsme se opět nevyhnuli karanténě a výuka začala probíhat hybridně. Část žáků se učilo ve škole a ostatní měli online výuku prostřednictvím Teams.

V měsíci listopadu jsme v českém jazyku a matematice začali probírat novou látku, v českém jazyku jsme se věnovali stavbě slova, učili jsme se o slovech se skupinami bě, pě, vě a s příponami ní a ný.

V hodinách matematiky jsme sčítali, odčítali, násobili a dělili čísla větší než milion, také jsme řešili slovní úlohy.

Ve vlastivědě jsme se začali učit podrobněji o krajích České republiky a v historii jsme se seznámili s vládou Marie Terezie a Josefa II.

V přírodovědě jsme dokončili kapitolu o vesmíru a začali jsme se učit o podnebných pásech.

V hodinách anglického jazyka se žáci učili názvy měsíců, zapisovat datum, přivlastňovací zájmena, tvořili jsme otázky a odpovídali na ně.

V hodinách výtvarné výchovy jsme si povídali o barvách jednotlivých ročních obdobích. V rámci vánočních dílen jsme vyrobili svícny ze sklenice a krásné dřevěné sovičky.

V hodinách pracovních činností jsme se zaměřili na vánoční tématiku, vyrobili jsme stromečky, rukavice, čepice, zvonky a ryby a všechny tyto výrobky jsme použili na výzdobu naší třídy. Výrobky se dětem vydařily a někteří za práci dostali také pochvalu.

V hodinách tělesné výchovy jsme si zahráli míčové hry, florbal a také jsme zařadili do hodin posilovací cvičení.

V hodinách jsme pracovali samostatně, ve dvojicích a ve skupinách.

V polovině měsíce někteří žáci odevzdávali první část vyřešených úloh do školního kola matematické olympiády.

V měsíci listopadu proběhla online pedagogická rada a následně třídní schůzky, na kterých jsme mluvili o čtvrtletním hodnocení chování a prospěchu žáků naší třídy. I v tomto měsíci se žáci sešli na třídnické hodině, kde jsme mluvili o čtvrtletním hodnocení a plánovali jsme si akce na nadcházející měsíc a jak bychom chtěli prožít poslední den ve škole před vánočními prázdninami.

Na závěr bych chtěla Všem popřát krásné a klidné prožití vánočních svátkům a rodičům poděkovat za jejich podporu a pomoc.