Měsíc březen byl ve znamení bezpečného chování na internetu. Tomuto tématu jsme se věnovali ve velké míře v předmětu výchova k občanství. Žáci byli seznámeni s tzv. DESATEREM bezpečného chování na internetu, viděli instruktážní videa k danému tématu a sami se k tématu vyjadřovali ve formě úvahy. Jednu z úvah si můžete přečíst.
Jelikož se stále učíme jen online a nemůžeme podniknout žádnou exkurzi, uvítali jsme nabídku Muzea v Unhošti k online přednášce o Velikonocích. Jaké bylo naše překvapení, když nám paní Štěpánová řekla, že kraslice které vidíme na obrazovce, vyráběla babička žáka naší třídy Martina Rezka (viz. foto obrazovky). Přednáška se nám líbila a chceme ještě jednou paní Štěpánové touto cestou poděkovat.
Při hodině Občanské výchovy jsme se dívali na video, jak se chránit před kyberšikanou. Otázkou bylo, na jaké straně bych byla. Určitě bych se zastala Anabel, které říkali Špína. To, co jí udělal Tomáš a spol. už bylo hodně přes čáru. Vzhledem k tomu, že je v obci nová, tak bych se s ní skamarádila a snažila bych se ji začlenit do kolektivu a určitě bych jí chtěla pomoci. Poradila bych jí, aby se nejprve svěřila dospělé osobě, které důvěřuje = třeba třídnímu učiteli, rodiči, babičce. Následně, aby požádala o zablokování Tomáše na všech sociálních sítích a změnila svoji virtuální identitu.
Úvaha žákyně Karin Kaufmannové k videu ohledně kyberšikany v předmětu výchova k občanství.
Mir. Řehák – třídní učitel