7.B – květen 2024

V květnu jsme řešili poslední návrhy školních výletů, také jsme se fotili, třídní fotka ze školního roku 2023/2024 vyšla pěkně. Též se konal poslední patronát se 3.B. 7.B tentokrát nevymýšlela žádné akce pro 3.B, ale nechali jsme se od 3.B překvapit. Potěšili nás různými aktivitami o vesmíru, hlavně o planetách sluneční soustavy. Jeden z nejvíce úspěšných úkolů byl, kdy žáci měli nakreslit vlastní planetu. Dostali polystyrénovou kouli, na kterou mohli nasadit prstenec vytisknutý z 3D tiskárny. Museli si přinést vlastní kufřík s výtvarnými potřebami, každý si vybral, kterou planetu udělá. Zdaleka největší úspěch měly planety s prstenci (Saturn, Jupiter, Uran, Neptun) a naše modrá planetka Země. Polystyrénovou kouli si nabarvili podle barvy dané vybrané planety. Oblíbenými úkoly bylo též zjišťování, kolik bychom vážili na jiné planetě, povídaní o planetách, seřazování planet na čas podle toho, jak jdou za sebou ... Celkově jsme si moc patronát užili, dozvěděli jsme se něco nového o planetách, mohli jsme si vyzkoušet svoje schopnosti. Bylo rozhodně zajímavé a zábavné si najednou vyměnit role a být na pozici žáků prvního stupně, kteří si jenom užívají vymyšlený program. V závěru patronátu nám žáci ze 3.B zatančili a pak jsme tančili společně. Děkujeme 3.B za krásný patronát a doufáme, že jich bude takových více. Už to byly dva měsíce, kdy jsme se rozloučili s paní učitelkou Zahrádkovou, která nás v květnu přišla navštívit s novorozeným Kubíčkem. V květnu jsme se připravovali na písemné práce. Květen je pokaždé jeden z nejvíce vyčerpávajících měsíců ve školním roce a tenhle rok tomu nebylo jinak. Všichni se už těšíme na školní výlety, ukončení známek, na to, jak už budeme mít závěrečné písemné práce za sebou, nejvíce se ale těšíme na prázdniny. Gratulujeme Dianě Štěpánkové, která byla první v aerobiku na mistrovství Evropy. Jedna žačka ze 7.B byla s osmými třídami na jednodenním výletě v Drážďanech. Květen byl dlouhý a náročný měsíc, ale už je za námi a celá třída 7.B se těší na červen a na prázdniny.