9.B – červen 2024

Dne 21.6. absolvovala třída 9.B výlet do Berouna. Součástí výletu byla i poznávací výprava za pamětihodnostmi města v rámci inovativního vyučování s kvízem o slavném obyvateli města, kterého měli žáci na základě indicií od učitele poznat. V první části se učitel stal průvodcem žáků a ujal se jejich cesty za učením. Tématem byly stavby v různých architektonických slozích s historickým kontextem, kdy žáci navazovali na učivo osmého ročníku, info od učitele bylo doplněno jejich dotazováním a vedlo žáky k lepšímu porozumění probírané látky. V druhé části měli žáci poznat, na základě dobového ukotvení a pracovních příležitostí dané osoby, které jim učitel sdělil, osobu, která spojila část svého života s Berounem. Poté, co žáci správně identifikovali slavného umělce, jsme se vydali po stopách jeho působení ve městě se zakončením u jeho vily, kde žil v posledních letech svého života a uctili ho tichou vzpomínkou u jeho hrobu.