Projektový den SPOLU – 9. ročníky

Deváťáci na Čertových hlavách: Výlet „SPOLU“ ve znamení dobrodružství a kamenných tváří

Minulý týden se deváté třídy naší školy vydaly na ročníkový výlet s příznačným názvem „SPOLU“. Dvěma autobusy jsme vyrazili vstříc dobrodružství, tentokrát do malebné oblasti kolem Čertových hlav u Želíz.

Naše cesta začala v Liběchově, kde jsme se vydali na jedenáctikilometrový okruh od místního zámku přes slavné Čertovy hlavy až zpět do Liběchova. Představa chůze na takovou vzdálenost některé žáky možná trochu děsila, ale jak se ukázalo, byli na tento úkol připraveni lépe než na písemku z matematiky😉.

Po cestě jsme objevovali pískovcové skvosty vytesané do skal šikovnýma rukama Václava Levého. Prvním velkým zážitkem byly monumentální Čertovy hlavy – 9 metrů vysoké monolity, které upoutaly pozornost všech.

Pokračovali jsme dál a potkali další mistrovská díla: tajemnou sochu Hada, romantickou Harfenici a monumentální sfingy, které dodaly naší cestě atmosféru starověkého dobrodružství. Aby toho nebylo málo, procházeli jsme také kolem vytesané jeskyně Klácelka.

Cesta byla náročná, ale krásná. Svačiny mizely rychleji než baterie v mobilních telefonech, ale to nás nezastavilo. Počasí nám přálo, nálada byla skvělá a všichni žáci (i učitelé) se zapojili s nadšením a bez ztráty kytičky.

A tak se stalo, že jsme se vrátili do Liběchova unavení, ale s úsměvem na tváři a zážitky, na které jen tak nezapomeneme. Výlet „SPOLU“ splnil svůj účel – byli jsme opravdu spolu, poznávali krásy našeho kraje a užívali si společné chvíle.

Závěrem můžeme říct jen jedno: akce byla úspěšná, proběhla v pořádku a jsme si jistí, že příště vyrazíme zase!

J. Dušek