Klasifikace 1. pololetí

Oznamujeme rodičům a žákům školy, že na základě informací a doporučení MŠMT a vzhledem ke skutečnosti, že hodnotíme žáky pomocí známek, se naše škola rozhodla pro pololetní hodnocení formou klasifikace (známek).

O způsobu předávání vysvědčení vás budeme informovat na základě aktuální epidemiologické situace.

Hodnotit budeme klasicky, tedy známkami. Uvědomujeme si ale, jaká je výjimečná situace, děti to mají těžší, pro mnohé je online výuka náročnější, nechceme žáky stresovat, ale pozitivně motivovat k dalšímu vzdělávání – ať už online, nebo v lepším případě prezenčně. Tomu také bude hodnocení přizpůsobeno. Známka nebude jen čistý průměr v Bakalářích. V hodnocení bude přihlíženo k tomu, jak dítě zvládá online výuku, jak komunikuje, reaguje, zda plní úkoly a odevzdává je včas, jak je samostatné, schopné řešit výzvy online výuky i běžného života. K pololetnímu hodnocení budeme přistupovat individuálně, budeme se snažit sledovat vývoj (zlepšení/zhoršení) každého dítěte.  Všichni jsme si museli na online výuku zvyknout a naučit se spoustu nových věcí, a to si zasluhuje opravdu velkou pochvalu. Budeme se snažit, aby žáci v hodnocení pochopili, že mají za sebou opravdový kus práce a motivovat je, aby v práci dál pokračovali.

Žákům děkujeme za jejich píli a snahu. Těm žákům, kteří si nejsou jisti svým výkonem nabízíme pomoc tuto nejistotu překonat a doufáme, že žáci, kteří nepracovali, svůj přístup ke vzdělávání změní.

Rodičům děkujeme za jejich spolupráci.